Prebor stredoškolskej mládeže Praha 2017
Aj naši hráči dali o sebe vedieť

Posledný májový týždeň zamierili kroky mladých nádejných bridžistov na Prebor stredoškolskej mládeže, ktorý sa uskutočnil v Prahe v reprezentačných priestoroch BKP.
Turnaj bol párový s impovým hodnotením, keďže išlo o prípravu na tímové Majstrovstvá Európy, ktoré EBL usporiada v júli t.r. na Slovensku. Zúčastnilo sa 20 dvojíc, ktoré prvý deň absolvovali kvalifikáciu, na základe ktorej boli rozdelení do piatich štvorčlenných skupín (A až E), v ktorých sa ďalší deň systémom každý s každým určilo záverečné poradie.
Zúčastnili sa všetci nominovaní reprezentanti ČR v kategóriách U21 i U16 a to bola pre našich žiakov U16 výborná príležitosť zmerať si s nimi sily a využiť toto podujatie ako prípravu slovenskej reprezentácie na ME v tejto kategórii. Nádejná trnavsko-bratislavská dvojica Sýkorová-Kúdela potvrdila naše prognózy a vklínila sa medzi najlepších do skupiny B. Prítomní odborníci vysoko hodnotili ich hru, ktorú predvádzali voči starším a skúsenejším hráčom. Druhému páru v zložení Chrvala-Sagan nevyšiel štart a až v závere podávali očakávaný výkon. Citeľne tu chýbala skúsená Rebeka Uhnavá, ktorá sa z vážnych rodinných dôvodov nemohla zúčastniť
Vo výprave bol i Marek Macho, ktorý z nepochopiteľných dôvodov nebol nominovaný do reprezentácie Slovenska U21. Asi zvyčajným spôsobom dosadenému npc a teda úplne neznalému pomerov v mládežníckom bridži nevyhovovalo, že je dvojnásobným preborníkom Rakúska v svojej kategórii a člen víťazného tímu NBL a vôbec jedným z našich najúspešnejších hráčov. Ako povedal klasik "Na Slovensku je to tak". V tejto súvislosti NBC ďakuje predsedovi ČBS a i vedúcemu turnaja Milanovi Macurovi, ktorý po informácii, že pricestoval sám, mu zabezpečil partnera. Bezproblémový postup Mareka s Petrom Volhejnom do skupiny A a následné jeho celkové druhé miesto hovorí za všetko. Prvé mu ušlo, ako hovoria cyklisti, iba o šírku galusky.
Kiež by sme na Slovensku boli svedkami takej starostlivosti SBZ o mládež ako v ČBS. Ale to je iná kapitola.